
Lunsjpåfyll: Bli kjent med NAFOs flerspråklige fortellinger!

16. oktober 2025 kl. 11:30 – 12:15
NAFO har jobbet med fortellinger på flere språk i mange år, blant annet gjennom nettverk, arrangementer og arbeidet med våre egne flerspråklige fortellinger. Fortellingene ligger gratis tilgjengelig (morsmal.no), både som digitale fortellinger og utskriftsvennlige bøker. I tillegg til at fortellingene finnes på mange språk, tar de utgangspunkt i fortellertradisjoner fra ulike land i verden.
Kom på lunsjpåfyll og bli kjent med fortellingene, og hør om fordeler med å jobbe med flerspråklighet gjennom fortellinger, metoder og praksiseksempler!
Lene Østli er seniorrådgiver på NAFO og er grunnskolelærer og prosjektleder på morsmal.no. Elise Wagner Finnanger jobber som rådgiver på NAFO, er barnehagelærer og leder arbeidet med bøker, fortellinger, lesing og formidling.
Arrangør: Lunsjpåfyll ved Universitetsbiblioteket (oslomet.no).
Sted: OsloMet, Pilestredet 48, biblioteket i 1. etasje
Åpent for alle, gratis kaffe og te!
Bidragsytere
Detaljer
- Dato:
- 16. oktober 2025
- Tid
-
11:30 – 12:15